If you're feeling down, here's the remedy
W najnowszym ogłoszeniu przeczytacie o zmianach w administracji oraz rankingu za maj!
Zestaw nowych zadań miesiąca możecie znaleźć pod tym linkiem.
Hasło do konta universal person to monterey.
ODPOWIEDZ
California's "First" City, city of monterey
Awatar użytkownika
about me
your hand in mine, the tide washed our names from the shore
0 cm
0 y/o
california's "first" city

Post ()

monterey
brak multikont

Awatar użytkownika
about me
0 cm
0 y/o

Post ()

start!
Jak co roku, Monterey, miasteczko bez dwóch zdań żyjące w zgodzie z wodą, w rytm jej pływów, zdecydowało się zorganizować huczne obchody World Water Day. Za każdym razem rządzący stawiają na inny sposób uczczenia tego wyjątkowego dnia. Raz są to różnego rodzaju aukcje, w czasie których można wygrać, na przykład dzień na luksusowej łodzi napędzanej energią słoneczną. Innym razem festyn, na którym rodziny z dziećmi mogą przyjść, zjeść lokalne przysmaki i wesprzeć tym samym fundację działającą w mieście, której celem jest oczyszczanie nadmorskiego środowiska Monterey. W tym roku zdecydowano się na jeszcze inną aktywność, którą jest gra terenowa!

Po podzieleniu was na grupy burmistrz Monterey wręczył każdemu z was kopertę ze współrzędnymi pierwszej lokacji:

36º 35' 0.58" N 121º 54' 3.642" W

To właśnie ona naprowadziła was do schodków, gdzie zaczynacie.

KWESTIE TECHNICZNE DLA PRZYPOMNIENIA:
— prosimy o wyraźne zaznaczenie numeru, który został wylosowany;
— po czterech postach możecie wołać na disco, że jedna runda za wami i czas teraz na MG;
— starajcie się nie rozpisywać, by gra szła sprawnie;
— możecie założyć, że wasze postacie biegają po całym mieście, jednak wszystkie posty zamieszczacietutaj.
monterey
brak multikont

komendant, SJPD
Awatar użytkownika
about me
If I look back to the start now, I know - I see everything true. There's still a fire in my heart, darling, but I'm not burning for you.
188 cm
40 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - you're my lobster it’s hard to believe - nagroda za rekordową ilość postów nagroda - the first allozzie baby peanut stevo - the multiholic leo - the storyteller skittles - the rainbow freak paige - the typewriter better use spf tricks and treats pinky promise moving day the great british baking show tea is love, tea is life slip and fall pimp my house like a superhero kitchen-bound greening pains get inked cocktail with tom cruise black like my soul bingewatch all night copy printer argument pet me after all this time? always scream and shout don't go breaking my heart friendly chats hey baby, i think i wanna marry you i gotta go my own way i'll be there for you let's get it on somebody that i used to know adopt don't shop we're yelling timber justice league joey doesn't share food you know nothing, jon snow it's leviOsa not levioSA chimichangas a hard day's night marcowe zadanie - wywóz śmieci marcowe zadanie - zbiórka charytatywna marcowe zadanie - zachód słońca marcowe zadanie - zlikwidowany parking world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - bah-a-la-la-la

Post ()

{ 008 }

Zdecydowanie tego właśnie potrzebowali. Chwili odpoczynku od planowania wesela, od rozsyłania zaproszeń i coraz częstszych kłótni. Kiedy ostatnio wybrali się na niezobowiązujący spacer? Na taki, podczas którego po prostu cieszyli się swoim towarzystwem i świeżym, nadmorskim powietrzem?
Światowy Dzień Wody brzmiał jak możliwość, której nie mieli prawa nie wykorzystać. Odyseusz pewnego dnia po prostu wparował do domu z błękitną ulotką, informując narzeczoną, że zapisał ich na tegoroczne zabawy. Nie wiedział jeszcze, na czym rozrywka ma polegać, ale ze zdobytych instrukcji wywnioskował, iż organizatorzy stawiają na grę podobną do podchodów.
Bouchard, ze względu na wykony zawód, świetnie radził sobie z rozgrywkami zespołowymi. Zwłaszcza jeśli u boku miał swoją zdolną i niesamowicie piękną (to akurat powtarzał jej każdego dnia od pamiętnego godzenia) prawie-małżonkę. Czy jej się to podobało, czy nie - odpowiedniego dnia znaleźli się w miejscu zbiórki.
Schodki prowadzące do lasu, umiejscowione tuż pod laskiem, stanowiły przyjemną odmianę od natłoku smutnych, szarych budynków.
- Ślicznie, co? - zagadnął, chwytając Alaskę za dłoń i ostrożnie prowadząc po ścieżce zakrytej leśną ściółką, kilkoma szyszkami i mchem. Tuż obok na jedno z wysokich drzew wspinała się ruda wiewiórka, na której Ozzie zatrzymał na chwilę spojrzenie. - Aż chciałoby się tu zostać. - Spokój, szum wiatru między zielonymi liśćmi, zapachy natury. - Oczami wyobraźni widzę ciebie, przechodzącą tą ścieżką w białej sukni z długim welonem, prosto do ustawionego o, tam - wskazał dłonią na rozciągającą się przed nimi polankę - ołtarza.
Gdyby plan ze zorganizowaniem wesela na plaży się nie udał, a Ozzie nie otrzymałby potrzebnej zgody - to taka sceneria nie wydawała się wcale okropną alternatywą.
- Dobry! - rzucił do kilku zebranych na miejscu osób, zatrzymując się jednak gdzieś na uboczu i mocniej ściskając dłoń Alaski.

Wylosowany numerek: 5
lemonka#0165

Stajenny, Dziennikarka, Cypress Stables Monterey Heral
Awatar użytkownika
about me
Dziennikarka z pasji, Stajenna z hobby w rodzinnym interesie. Namaluję martwą naturę lub nawet i Ciebie. Uciekam jak na razie przez związkiem, pijąc sama z sobą lampki wina
171 cm
25 y/o
wydra za napisanie karty dipsy - the relationship guru lilo - the helping hand cold brewsky friendly chats marcowe kto zagra - Goodwill world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - don't be such a guppy fairytale reveal - nagroda specjalna

Post ()

03
Zazwyczaj jakoś omijałam takie zabawy, aby nie mieszać się w duże grupy ludzi. Jednak teraz zmieniłam swoje zdanie i postanowiłam pobawić się w szukanie i spędzenia dnia z ludźmi, których totalnie nie znałam. A może jednak znałam, ale tylko z twarzy? Nie ważne liczy się zabawa, pomoc oraz wygrana. Kto wie może potem wykorzystam to wszystko i napiszę jakiś materiał na temat całej tej akcji. Może nie jestem zbyt dobra w grupowe sprawy, ale będę się jednak jakoś starała. Widziałam gdzieś nawet Lunę, ale trafiła ona do innej drużyny więc w sumie będę rywalizowała teraz z własna siostrą. Jednak będzie całkiem fajnie, marudzić jej o tym że przegrała z młodszą siostrą. Chyba że będzie całkowicie inaczej, przegram to ona będzie cieszyć się wygraną oraz dobijać swoja młodszą siostrzyczkę.
Kiedy dotarłam do schodków, popatrzyłam się wokół. Nawet dość urocze miejsce i romantyczne. Fajnie tak spędzić czas na świeżym powietrzu, wśród ludzi oraz pobawić się w grę terenową. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się to źle. Znając moje szczęście mogę przynieść pecha lub się nawet zgubić. Postaram się aby było całkowicie inaczej, nie chcę mieć potem na głowie osób, które z mną teraz będą współpracować. Westchnęłam, schowałam starą kartkę do plecaka, gotowa do szukania dosłownie wszystkiego.
- Witam wszystkich, mam nadzieję że dobrze będziemy się bawić - Słaby uśmiech pojawił się na mojej twarzy, mając nadzieję że wszystko będzie okay.

Numerek: 2
wildflower

dziennikarka, monterey herald
Awatar użytkownika
about me
bardzo słabo idzie jej w związki, emocje, uczucia i życie, a przede wszystkim w rozumienie samej siebie i podejmowanie racjonalnych decyzji
167 cm
29 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - you're my lobster nagroda - the first allozzie baby peanut bobby - the goof dipsy - the relationship guru george - the mad writer stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen marty - the originator leo - the storyteller calvin - the sentimental one (2x) skittles - the rainbow freak paige - the typewriter all in white pimp my house bend&snap bingewatch all night black like my soul cocktail with tom cruise get inked kitchen-bound like a superhero tea is love, tea is life tooth and claw the great british baking show wine&dine moving day i'm here for the drama pinky promise a hard day's night heart to heart tricks and treats pet me better use spf i gotta go my own way dress to impress whale watchers after all this time? always don't go breaking my heart drunken sailor friendly chats hey baby, i think i wanna marry you i'll be there for you adopt don't shop let's get it on scream and shout somebody that i used to know we're yelling timber justice league joey doesn't share food it's leviOsa not levioSA chimichangas i forgot that you existed marcowe zadanie - promocje marcowe zadanie - wywóz śmieci marcowe zadanie - zbiórka charytatywna marcowe zadanie - zachód słońca marcowe zadanie - zlikwidowany parking world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - bah-a-la-la-la

Post ()

14
Z daleko było widać, kto w tym związku wpadł na pomysł wzięcia udział w tym wydarzeniu. Już gdy usłyszała o tej całe, pożal się Boże, grze terenowej to doskonale wiedziała, że jej noga nie postanie nigdzie, gdzie będzie trzeba się spocić. A jednak Ozzie musiał być niesłychanie przekonujące, skoro stała właśnie u jego boku w sportowych butach.
- Mam nadzieję, że nie kłamałeś z tym bieganiem. - bo pewnie jej obiecał, że nie będzie musiała za bardzo przyspieszać, ale gorzej jak włączy jej się jakiś duch rywalizacji, a nagroda będzie kusząca to prawdopodobnie wszystkich wtedy powybija. Jakąś tam kondycję miała, trenując rowerem na ulicach Monterey bo było to o wiele bardziej bezpieczne niż wpuszczenie tej kobiety za kierownicę samochodu. Dopóki nikt nie karze Alasce prowadzić, to na pewno wszyscy z jej grupy będą bezpieczni. - Bo już są schody. - wcale nie była z ego faktu zadowolona. Jej marudzenie, a jego entuzjazm przypominało pewnie Rozenkową i Pysiule w którymś sezonie Azja Express. - Oszalałeś, Ozz? Mam tren w sukience, co jak się rąbnę na tych schodach? - już chciała nawet zademonstrować narzeczonemu jakby ten upadek mógł wyglądać, ale dostrzegła nieznajomą która zmierzała w ich kierunku, więc szybko wywnioskowała, że powinny być razem w drużynie.
- Hej! - wyciągnęła rękę w stronę brunetki. - Jestem Alaska, a ten stary pryk to Ozzie. - kciukiem wskazała na narzeczonego. - Tak, pewnie tak. Dopóki nie będą kazali nam biegać. - westchnęła ciężko na samą myśl i zaczęła dalej iść po schodach w górę, mając nadzieję że nie robi niczego na marne i faktycznie znajdzie na górze jakąś wskazówkę. Albo chociaż alkohol dla ochotników.

wyrzuciłam 2

projektankta łodzi, Moss Landing Boat Works
Awatar użytkownika
about me
Maybe I'm too busy being yours to fall for somebody new.
167 cm
32 y/o
wydra za napisanie karty one year anniversary - happy birthday! one year anniversary - never enough 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - panda 6 month feast - it runs in the family - lawson 6 month feast - remember the name - panda bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen lilo - the helping hand skittles - the rainbow freak ernest hemingwhale - wyróżnienie aktywności sierpień 2021 better use spf pet me what's in your basket? i forgot that you existed heart to heart a hard day's night pinky promise wine&dine tea is love, tea is life blood, sweat and tears somebody that i used to know let's talk about boats, baby no hope, no love, no glory let's get it on i'll be there for you i gotta go my own way friendly chats don't go breaking my heart after all this time? always whale watchers otter love looking out for a hero lipcowe zadanie - zatruta woda thanksgiving 2021 santa claus village let’s be naughty and save Santa the trip gingerbread hugs and peppermint kisses valentine's day 2022 ordinary lovers kto zagra - monterey pool world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk secret santa - man with the bag the grinch coming to monterey

Post ()

Zwykle nie rwała się do takich grupowych zabaw, woląc obserwować je z daleka. Najlepiej z zacisza swojego domu z kubkiem herbaty w ręce. Jednak, ostatnimi czasy doskwierała jej samotność, a w jej głowie krążyło zbyt dużo myśli, których nie mogła przekuć w żadne akcje. Dlatego nie mogła już dłużej przesiadywać wśród swoich czterech ścian i martwić się rzeczami, które znajdowały się poza jej zasięgiem. Na informację o obchodach natknęła się przypadkiem i coś ją tknęło ku temu by się zapisać. W przeddzień wydarzenia dopadły ją wątpliwości, przez które prawie zrezygnowała z udziału, ale ostatecznie przekonała samą siebie do tego by jednak stawić się w wyznaczonym miejscu, o wyznaczonym czasie.
Gry terenowe nie były nigdy jej mocną stroną. Nie dlatego, że nie radziła sobie z zagadkami czy pokonywaniem większych odległości na piechotę. Raczej z uwagi na to, że była dość nieśmiała i w dużych grupach czuła się przytłoczona, co kończyło się tym, że często nie dzieliła się swoją opinią czy pomysłami, woląc milczeć. Na szczęście, po otwarciu koperty, okazało się, że jej drużyna składa się tylko z trzech innych osób. Żadnej z nich nie znała, więc nie potrafiła ich rozpoznać w tłumie. Postanowiła więc udać się w miejsce, wyznaczone przez współrzędne geograficzne. Na miejsce dotarła jako pierwsza, więc miała czas by rozejrzeć się po najbliższym otoczeniu w poszukiwaniu kolejnej wskazówki. Odnalazła ją, utkniętą pomiędzy kamienie, tworzące schodki. Postanowiła poczekać z otwarciem aż wszyscy się zjawią. Za pierwszym razem para, z której nie kojarzyła zbytnio ani kobiety, ani mężczyzny, a potem młoda dziewczyna.
Cześć, Jalena – przywitała się z nimi i przedstawiła, odchodząc od drzewa, o które się opierała. Uśmiechnęła się do wszystkich lekko, choć jak zwykle smutno i pomachała delikatnie kopertą, którą trzymała w dłoni. – Korzystając z tego, że zjawiłam się pierwsza, przeszłam się schodkami w górę i w dół, gdzie natknęłam się na kopertę – wyjaśniła, nieco zawstydzona, że się tak wyrwała przed szereg. No ale, nudziła się, co poradzić.

Rzut kostką: 5

Awatar użytkownika
about me
0 cm
0 y/o

Post ()

PODPOWIEDŹ: 12N, 4W, 7N
TAM ZNAJDZIECIE żółtą kopertę
ELEMENT HASŁA: klik i klik
monterey
brak multikont

komendant, SJPD
Awatar użytkownika
about me
If I look back to the start now, I know - I see everything true. There's still a fire in my heart, darling, but I'm not burning for you.
188 cm
40 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - you're my lobster it’s hard to believe - nagroda za rekordową ilość postów nagroda - the first allozzie baby peanut stevo - the multiholic leo - the storyteller skittles - the rainbow freak paige - the typewriter better use spf tricks and treats pinky promise moving day the great british baking show tea is love, tea is life slip and fall pimp my house like a superhero kitchen-bound greening pains get inked cocktail with tom cruise black like my soul bingewatch all night copy printer argument pet me after all this time? always scream and shout don't go breaking my heart friendly chats hey baby, i think i wanna marry you i gotta go my own way i'll be there for you let's get it on somebody that i used to know adopt don't shop we're yelling timber justice league joey doesn't share food you know nothing, jon snow it's leviOsa not levioSA chimichangas a hard day's night marcowe zadanie - wywóz śmieci marcowe zadanie - zbiórka charytatywna marcowe zadanie - zachód słońca marcowe zadanie - zlikwidowany parking world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - bah-a-la-la-la

Post ()

Ozzie wywrócił oczami - ale nie dlatego, że przedstawiła go jako “starego pryka”, lecz w reakcji na jej marudzenie. W przeciwieństwie do narzeczonego - należała do grupy osób tak cholernie leniwych, że samo myślenie o wspinaczce czy bieganiu przyspieszało jej oddech i zahaczało o okropne zmęczenie. On natomiast całym sercem kochał różnego rodzaju ćwiczenia, regularnie chodził na siłownię i nawet udawało mu się trochę pobiegać w robocie, jeśli akurat gonił jakiegoś młodocianego narkomana albo nastolatków mażących po murach.
- Będzie fajnie, dokładnie! - zapewnił, potwierdzając słowa Maddie. Podał jej rękę, następnie przywitał się z jeszcze jedną kobietą i z pewnym zdziwieniem odkrył, że najwyraźniej jest jedynym mężczyzną w towarzystwie. A skoro tak, to bezwzględnie powinien zostać kapitanem, o ile tylko Alaska mu pozwoli.
- I znalazłaś w niej coś konkretnego? - zapytał, zwracając się bezpośrednio od Jaleny. Przejął kopertę, otworzył i na głos przeczytał tajemniczą podpowiedź. Pierwsze, co wpadło mu do głowy, to że cyferki mogą odpowiadać jakiejś jednostce długości, a litery w oczywisty sposób nawiązywały do kierunków.
- Wydaje mi się, że chodzi o to, żebyśmy poszli na północ - wyjaśnił, rozglądając się wokół. Szybko namierzył odpowiednią stronę i wskazał palcem na osobną, trochę mniejszą dróżkę, prowadzącą w głąb lasu. Nie wyglądała może zachęcająco i Lanaghan na pewno zacznie narzekać, że gałęzie ocierają jej spodnie, ale Ozzie chwilowo nie miał lepszego pomysłu.
- Jesteście dobre w takie zabawy? - zapytał, mając nadzieję, że ktoś faktycznie pamięta jeszcze, jak grało się w podchody i będzie w stanie wyjaśnić mu, co powinni robić. - W ogóle to wydawało mi się, że ta impreza ma być powiązana z wodą i nie ukrywam, że na końcu chciałbym znaleźć jakieś tajemnicze jezioro albo chociaż basen.

Wylosowany numer: 2
lemonka#0165

projektankta łodzi, Moss Landing Boat Works
Awatar użytkownika
about me
Maybe I'm too busy being yours to fall for somebody new.
167 cm
32 y/o
wydra za napisanie karty one year anniversary - happy birthday! one year anniversary - never enough 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - panda 6 month feast - it runs in the family - lawson 6 month feast - remember the name - panda bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen lilo - the helping hand skittles - the rainbow freak ernest hemingwhale - wyróżnienie aktywności sierpień 2021 better use spf pet me what's in your basket? i forgot that you existed heart to heart a hard day's night pinky promise wine&dine tea is love, tea is life blood, sweat and tears somebody that i used to know let's talk about boats, baby no hope, no love, no glory let's get it on i'll be there for you i gotta go my own way friendly chats don't go breaking my heart after all this time? always whale watchers otter love looking out for a hero lipcowe zadanie - zatruta woda thanksgiving 2021 santa claus village let’s be naughty and save Santa the trip gingerbread hugs and peppermint kisses valentine's day 2022 ordinary lovers kto zagra - monterey pool world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk secret santa - man with the bag the grinch coming to monterey

Post ()

Uśmiechnęła się lekko, usłyszawszy zapewnienie mężczyzny - Ozzie'go. Musiała sobie powtórzyć ich niecodziennie imiona w głowie, żeby potem nie popełnić jakiejś gafy. Na samą myśl o ilości wstydu, jakiej by się najadła robiło jej się słabo. Mimo ż tu przyszła, wciąż czuła się niepewnie z tym wszystkim i zastanawiała czy aby na pewno podjęła dobrą decyzję, zjawiając się tutaj. Nie okazywała tego jednak w żaden sposób, z nadzieją, że jak już się rozkręci zabawa to poczuje ten entuzjazm, za którym tęskniła tak mocno od dłuższego czasu. Te podchody mogły być jej szansą właśnie na to.
Jeszcze jej nie otwierałam, czekałam na Was – odpowiedziała mu i podała kopertę, skoro wykazał się inicjatywą. Nie chciała broń boże przewodzić tej grupie, więc z chęcią oddała tę rolę jemu. Wysłuchała jego odczytu i od razu zaczęła w umyśle oglądać ten ciąg liter i cyfr z każdej strony. Z pewnością nie tworzyły żadnego słowa ani nie były współrzędnymi.
Tylko czemu w takim razie jest tam dwa razy N i po co to W i cyfry? – zapytała z powątpiewaniem, odtwarzając sobie w głowie jeszcze raz ten ciąg. Nie miały dla niej wówczas sensu wszelkie dodatkowe oznaczenia. Powiodła jednak wzrokiem za jego wskazaniem i potem obejrzała się za siebie. – Może chodzi o to, żebyśmy poszli najpierw na północ, potem na zachód, a później znów na północ? I te liczby są miarą, np. krokami, minutami lub metrami – opowiedziała o tym, co pierwsze przyszło jej do głowy. Było to oczywiście najprostsze rozwiązanie, jednak nie podejrzewała, żeby na obchodach przygotowanych przez miasto, dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, kazali im robić coś bardzo skomplikowanego, wykraczającego poza możliwości przeciętnego człowieka.
Ja lubię zagadki – przyznała się z lekkim uśmiechem i wzruszyła ramionami. Na podchodach jako takich się natomiast nie znała zupełnie, bo w dzieciństwie ani w okresie nastoletnim się specjalnie w to nie bawiła. Zaśmiała się cicho na jego kolejne słowa. – Nie liczyłabym na imprezę z jacuzzi – powiedziała żartobliwie.

Rzut kostką: 5

Awatar użytkownika
about me
bardzo słabo idzie jej w związki, emocje, uczucia i życie, a przede wszystkim w rozumienie samej siebie i podejmowanie racjonalnych decyzji
167 cm
29 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - you're my lobster nagroda - the first allozzie baby peanut bobby - the goof dipsy - the relationship guru george - the mad writer stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen marty - the originator leo - the storyteller calvin - the sentimental one (2x) skittles - the rainbow freak paige - the typewriter all in white pimp my house bend&snap bingewatch all night black like my soul cocktail with tom cruise get inked kitchen-bound like a superhero tea is love, tea is life tooth and claw the great british baking show wine&dine moving day i'm here for the drama pinky promise a hard day's night heart to heart tricks and treats pet me better use spf i gotta go my own way dress to impress whale watchers after all this time? always don't go breaking my heart drunken sailor friendly chats hey baby, i think i wanna marry you i'll be there for you adopt don't shop let's get it on scream and shout somebody that i used to know we're yelling timber justice league joey doesn't share food it's leviOsa not levioSA chimichangas i forgot that you existed marcowe zadanie - promocje marcowe zadanie - wywóz śmieci marcowe zadanie - zbiórka charytatywna marcowe zadanie - zachód słońca marcowe zadanie - zlikwidowany parking world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - bah-a-la-la-la

Post ()

Faktycznie, samo myślenie o wysiłku fizycznym sprawiało, że Alaska była już tak zmęczona, że nawet gdyby chciała się ruszyć to nie miałaby na to siły. Najlepiej więc było, kiedy nikt jej nie informował o potencjalnym zmęczeniu. Teraz już była nastawiona ma mrudzenie, ale zapewne zaraz jej przejdzie jak któryś z kompanów w końcu jej powie, że faktycznie można tutaj coś wygrać. Dla ducha rywalizacji Alaska potrafiła ubrać nawet sportowe legginsy.
– Jeeeeeej! – uniosła nawet ręce do góry z zaciśniętymi pięściami i delikatnie nimi potrząsnęła, jak matki na trybunach patrzące na swoje dzieci. No nikt jej nie mógł odebrać entuzjazmu, zwłaszcza gdy chodziło o droczenie się z jej narzeczonym.
Przez dłuższą chwilę słuchała uważnie ich wymiany zdań, aż w końcu wyrwała Ozziemu te kopertę. Pewnie musiała przy tym podskoczyć bo była w obuwiu sportowym, a typ był niebywale wysoki. Przeczytała kilka razy, co było tam napisane.
– No jasne, a przynajmniej byłam najlepsza z całego rodzeństwa. – ogłosiła dumnie. Może mogła jedynie rywalizować ze Svenem, ale reszta nie dosięgała jej do pięt, zwłaszcza Idaho.
– Faktycznie. – pokiwała kilka razy głową, słuchając Jaleny, od razu zapunktowała w oczach Alaski. – A więc skoro jeden duży krok to około metra. Ozzie, jesteś najwyższy więc naturalnie robisz wielkie kroki. – doskonale o tym wiedziała, bo na swoich krótkich nóżkach musiała ciągle go gonić albo trzymać za rękę, by sprowadzić go do swojego tempa. – A my będziemy mierzyły czas? – wydało jej się to bardzo mądrym pomysłem, więc automatycznie przejęła przywództwo, nie mając zamiaru oddawać narzeczonemu koperty. Odwróciła się w kierunku, który wskazał Odyseusz. – Dalej, chodźmy. Ozzie, ty przodem! – no przecież nie będzie puszczał kobiet przodem w leśne dróżki, nie wiadomo co tam na nie czekało. – A może morze wina? – to byłoby bardziej atrakcyjne, a na pewno zachęciłoby Lanaghan do mniejszej dawki marudzenia. Wyciągnęła telefon, który by ograniczyć zabrane ze sobą rzeczy, schowała w sportowym staniku i włączyła stoper. – Możemy sprawdzać dwie opcje – Ty zaznaczysz gdzie jest dwanaście kroków, my gdzie dwanaście minut, potem od tego miejsca będzie tak samo odczytywać kolejne współrzędne. Rozumiecie?

Rzut kostką - 5.

Awatar użytkownika
about me
Dziennikarka z pasji, Stajenna z hobby w rodzinnym interesie. Namaluję martwą naturę lub nawet i Ciebie. Uciekam jak na razie przez związkiem, pijąc sama z sobą lampki wina
171 cm
25 y/o
wydra za napisanie karty dipsy - the relationship guru lilo - the helping hand cold brewsky friendly chats marcowe kto zagra - Goodwill world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk fairytale reveal - don't be such a guppy fairytale reveal - nagroda specjalna

Post ()

- Maddie, miło mi - Ścisnęłam rękę blondynki, uśmiechając się w jej stronę na powitanie.
Przywitałam się ze wszystkimi, spodziewałam się trochę większej grupy ludzi. Ale patrząc na ilość grup to wszystko się jednak zgadzało. Północ? Odwróciłam się w tamtym kierunku, fakt była drużka a obok niej kolejna jeszcze drużka. Więc w tym wszystkim zaczynała się ta świetna zabawa? A może to czas, aby zostać jakiś plaster. który rozgląda się wokół i trzyma się jakieś biednej osoby z drużyny? - Nie jestem zbyt dobra, ale postaram się nie zrobić żadnego przypału - Takiego jak zgubienie całej swojej drużyny. ominięcie wskazówki lub wywalenia się o kamień lub sam patyk. Cóż wszystko było dosłownie możliwe, prawda? Koperta teraz była niczym wielkie zbawienie, które chciałam usłyszeć i mieć z głowy na jakiś czas. Tylko czy każda taka koperta będzie tak widoczna? Oby.
- Zaproponowałabym rozdzielenie się i sprawdzenie każdego kierunku, ale nie do końca uważam że to dobry pomysł - Była szansa, ze może to nam pomóc. Jednak jeśli to był zły pomysł to może się okazać wielką klapą, która przeszkodzi nam w wygranie. - Nigdy nie byłam dobra z kierunków, Więc jeśli znajdę kopertę, oddam ją komuś kto nie pomyli kierunków! - Uniosłam ręce w geście poddania się, nie chcę nakierować nas wszystkich w złym kierunku. Chciałabym wygrać i ładnie opisać to w gazetce lub blogu, tak byłoby o wiele fajnie. Zmarszczyłam czoło, ale kiwnęłam głową. Przeszłam parę kroczków, licząc sobie wszystko w głowie. Musiałam to sprawdzić i tyle. Wyciągnęłam z plecaka notesik.
- Mogę wszystko zapisywać, tak aby nic nam się nie pomyliło - Zaproponowałam.

Kostka: 4
wildflower

Awatar użytkownika
about me
0 cm
0 y/o

Post ()

PODPOWIEDŹ: 700 ułamane metrów
TAM ZNAJDZIECIE: czarną kopertę
ELEMENT HASŁA: klik i klik
monterey
brak multikont

komendant, SJPD
Awatar użytkownika
about me
188 cm
40 y/o

Post ()

Ozzie westchnął ciężko, ale wcale nie miał zamiaru się z Alaską kłócić. Bądź co bądź, to ona rządziła w tych ważnych częściach ich wspólnego pożycia, zaczynając na wyborze jajek z wolnego wybiegu zamiast takich ściółkowych, a kończąc na wszystkim, co działo się w łóżku, a o czym Bouchard świetnie pamiętał, bo przez ostatnie trzy dni prawie z niego nie wychodzili. Aż bał się wyobrażać sobie, co się będzie działo podczas nocy poślubnej albo miesiąca miodowego i nawet zaczął się zastanawiać, czy powinien sobie kupić chodzik.
- Genialne - potwierdził, kiwając głową. Zgodził się z pomysłem dziewczyn i nawet się już nie wtrącał, bo jeszcze dostałby jakiś porządny ochrzan albo szlaban na obiady do końca tygodnia. - Zapraszam - rzucił niczym porządny dżentelmen, wmaszerowując do lasu. Dróżka okazała się bardzo wąska, a Ozzie - zdecydowanie za wysoki. Szedł trochę przygarbiony, zasłonił oczy okularami i unikał wystających gałęzi, ale i tak raz czy dwa dostał w twarz. Zerkał też za siebie, żeby upewnić się, że Alaska i dwie nowe znajome dzielnie się trzymają.
- Znacie jakieś harcerskie piosenki? - zapytał, szerząc się wesoło. Chciał dodać coś jeszcze, ale ogromny pająk spadł z liścia prosto na jego rękę. W pierwszym odruchu zamierzał panikować, ale w końcu jedynie wyciągnął dłoń w stronę narzeczonej. - Może jednak nie będziemy się żenić tutaj - zażartował, szybko zabierając stworzonko i odkładając je w krzaki. Miał nadzieję, że żadna pani z drużyny nie zemdleje ze strachu i szybko ruszył dalej, upewniając się, że nic już ich nie zaatakuje.

Numerek: 1
Propozycja rozwiązania: Carmel-by-the-sea - nietrafione / Lorien
lemonka#0165

Awatar użytkownika
about me
167 cm
29 y/o

Post ()

Dumna niczym paw weszła za Ozziem w ten las bo nikt nie zaprotestował na jej samodzielne przejęcie władzy. Pewnie gdyby nie wylosowała drużyny z narzeczonym to od razu uciekłaby z tego wydarzenia, wkręcając mu że tak była, ale jej grupa nic nie odgadła, bo ani trochę nie widziało jej się spacerowanie tutaj bez swojego faceta.
– Ozzie, gadasz czy liczysz kroki? – prawdopodobnie wstąpiła w nią nie tylko rządza zwycięstwa morza wina, a także tryb pedagogiczny bo skarciła go trochę jak uczniów na lekcji, gdy ściemniali że rozwiązują jakieś zadanie.
Podskoczyła i wypełniła połowę lasu swoim piskiem, kiedy Ozzie podsunął jej tego ogromnego robala i machnęła w jego rękę, żeby mu spadł czy coś, cokolwiek byleby zniknął jej z oczu. – Jesteś okropny, Bouchard. – pacnęła go rękę w ramię, ale zatrzymanie się na moment sprawiło, że Alaska niedaleko zauważyła dyndający żółty kolor, który mógł być kolejną wskazówką. – Odsuń się! – bo jak już się wkręciła to i nawet biegać się jej chciało. Chwyciła za jakiś większy kij i ominęła narzeczonego, by na moment odbić na bok, przy pomocy kija przebić się przez jakieś iglaki i wrócić dumna z kolejną kopertą.
– Ok, mamy kolejne literki. Y i S. – wręczyła je Maddie, która wcześniej zdeklarowała się robić notatki. W sumie taki ktoś zawsze był przydatny, bo może kiedy zginą w tym lesie to ktoś chociaż znajdzie te zapiski, a ich szansę na odnalezienie trochę się zwiększą. Zawsze może ktoś zdąży ich pochować zanim zamienią się w kupę kości i dobry nawóz. – 700 ułamane metrów. – przeczytała na głos i podała list kolejno Ozziemu i Jalenie, aby sami sobie go pooglądali. Może znają jeszcze jakąś ukrytą wiadomość. – Ułamać, złamać, połamać, wyłamać, odłamać… – szła dalej, stosując te samą technikę kroków co wcześniej bo nie miała innego, sensownego pomysłu by odnaleźć kolejną wskazówkę. – Nadłamać, podłamać, załamać… – wymieniała każde słowo, które kojarzyło jej się z tym co przeczytała w kopercie, licząc że zainspiruje kogoś do myślenia albo faktycznie coś znajdzie.

Rzut kostką - 1

Awatar użytkownika
about me
171 cm
25 y/o

Post ()

- Jeśli chcecie mogę śpiewać wam o Stokrotka rosła polna...- Jedyna piosenka, którą pamiętałam z wypraw do lasu. Była ona tak banalna, że siedziała mi przez to wszystko w głowie. Więc może lepiej wcale jej nie śpiewać na głos? Ogółem nic nie śpiewać, ale będzie przez to wszystko za cicho.
Postukałam długopisem o notesik, przyglądając się wszystkim. Westchnęłam i zapisałam poprzednie literki oraz podpowiedź na kartce. W sumie coś mi pomału zaczęło świtać, ale ta literka b sprawiała, że sama w końcu nie miałam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Podrapałam się w rękę i poszłam dalej za grupą. Zanotowałam jeszcze dodatkowo kolejne literki, które podała mi Alaska. - Więc mamy He, b, s i y. Ciekawe czy miejsce, które tak szukamy będzie blisko. Zazwyczaj w takich zadaniach dane miejsca, są blisko siebie. Więc może i inne grupy spotkamy po drodze? - Zadania, questy z podobnymi sprawami zazwyczaj miały ten sam punkt łączący, więc może i tutaj tak będzie? 700 metrów ułamane, trochę jak odległość jaką trzeba przemierzyć z jednej lokacji do drugiej. Pewnie tu jest tak samo, albo całkowicie przeciwnie. Chociaż można jeszcze podzielić na pół niby te metry. Wyjdzie 350 ale to na pewno nie ma żadnego sensu, więc jedynie trzeba pomyśleć co jest w takich odległościach od naszej lokalizacji?
- Ktoś pamięta co mniej więcej jest koło nas? Tak w podobnej odległości co była podana nam w podpowiedzi? Może to jakoś pomoże? - Zanotowałam jeszcze gwiazdeczkę przy liczbie, tak na wszelki wypadek.

Kostka: 6
wildflower

ODPOWIEDZ