If you're feeling down, here's the remedy
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym ogłoszeniem, w którym znajdziecie najaktywniejsze postacie zeszłego miesiąca oraz informację o remoncie!
Zestaw nowych zadań miesiąca możecie znaleźć pod tym linkiem.
Hasło do konta universal person to monterey.
Zablokowany
pielęgniarka, Community Hospital
Awatar użytkownika
about me
nikt nie powiedział, że oddech może być taki ważny; tak samo, jak moment, który rodzi się osobno w każdym
166 cm
29 y/o
wydra za napisanie karty ciri - the imaginative creator stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen marty - the originator pearl - the ghostwriter 1 tequila, 2 tequila, 3 tequila, floor blow out the candles drunken sailor i brought vodka! scream and shout somebody that i used to know start of something new pinky promise heart to heart

Post ()

Georgia Lanaghan
from fisherman flats
data i miejsce urodzenia
13 marca 1992 r., Monterey
orientacja seksualna
heteroseksualna
stan cywilny
panna
miejsce pracy
monterey community hospital
stanowisko
pielęgniarka
znak zodiaku
baran
największa fobia
głośne i nagłe dźwięki
znaki szczególne
pieprzyk nad górną wargą
choroby
PTSD
alergie
brak
nick
nonsens
forma kontaktu
pw, potem disco
narracja/czas
czas teraźniejszy, osoba trzecia
na co się nie zgadzasz w rozgrywkach
piszę się na wszystko
wizerunek postaci
Emeraude Toubia
Zapach powietrza po burzy pokochała dzięki swojemu bliźniakowi. Jako mała dziewczynka zawsze chowała się pod kołdrą przed głośnymi grzmotami i jasnymi błyskawicami, bojąc się, że kiedyś jedna z nich ją dosięgnie. A potem pojawiał się On — jej druga połówka, najważniejsza osoba w jej życiu. Uspokajał swoim cichym, spokojnym głosem i z czasem pokazał, że nie ma czego się bać — że po burzy zawsze przychodzi tęcza i ten cudowny zapach w powietrzu.

Zapach ciasta czekoladowego zawsze kojarzy jej się z matką, a co za tym idzie — z dzieciństwem. To przy niej bowiem spędziła pierwsze lata swojego życia; do niej leciała z każdym stłuczonym palcem, każdą dziurawą skarpetką i zepsutą zabawką. To z nią piekła to przepyszne ciasto czekoladowe, które było idealne na wszystkie smutki. Była jej przyjaciółką, ale nie najlepszą, bo to zaszczytne miejsce od zawsze piastował jej brat bliźniak.

Zapach drogich, męskich perfum przypomina jej o ojcu. Z nim również ma wiele szczęśliwych wspomnień, ale ze względu na jego zawód, nie bywał tak często w domu, jakby tego chciała. Mimo wszystko był dla niej ważny i kiedy za nim tęskniła, lubiła podkradać z szafy jedną z jego koszulek, które spryskiwała wyżej wspomnianymi perfumami, aby czuć się odrobinę bliżej niego, gdy szła spać.

Zapach świeżo skoszonej trawy przywołuje wspomnienia z zabaw w ogrodzie z rodzeństwem. Pamięta, jak ganiała się z nimi po rozległym, zielonym trawniku, jak chlapali się w znajdującym się na tyłach domu basenie, jak bawili się w chowanego, a potem ruszali na poszukiwanie owadów, które mogliby złapać. Potem rodzeństwo zastąpili znajomi, których poznała w szkole i to z nimi pałętała się po okolicy, szukając przygód. Tylko brat bliźniak zawsze był przy niej — to się nigdy nie zmieniło, byli nierozłączni.

Zapach papierosów, alkoholu, a nawet i zioła, to zdecydowanie domena jej nastoletnich lat. Może i nie sprawiała kłopotów i dobrze się uczyła, ale to nie znaczy, że się nie bawiła. Chodziła na imprezy, wychodziła z przyjaciółmi, spotykała się z chłopcami. To właśnie wtedy przeżyła wiele pierwszych razów — pierwsze piwo, pierwszy papieros, pierwszy pocałunek, pierwszy chłopak, a nawet i ten pierwszy raz. Pierwszy raz pokłóciła się też ze swoim bliźniakiem, ale nawet już nie pamięta o co, bo szybko się pogodzili. Jej życie nie różniło się zbytnio od życia innych nastolatek — i, tak jak większość z nich, też przez długi czas nie wiedziała, co tak właściwie chce zrobić ze swoim życiem.

Zapach środków dezynfekujących towarzyszy jej od wielu lat, ale to ze studiami kojarzy go się najbardziej. Okres ten nie był wcale taki łatwy, jak mogłoby się wydawać, ale wiedziała, na co się pisze, gdy składała papiery na studia pielęgniarskie. Dlaczego akurat pielęgniarstwo? Wciąż nie jest pewna. Tak samo, jak nie jest pewna, dlaczego po ukończeniu nauki zgłosiła się do pracy w wojsku. Powołanie? I chociaż początkowo pracowała w jednym ze szpitali wojskowych na terenie Stanów, rok później została wysłana na front.

Zapach potu, krwi i śmierci to mieszanka, która jest dla niej (i zapewne nie tylko dla niej) nieodłącznym elementem wojny. To właśnie na niej, podczas wielu misji, w których udział brali amerykańscy żołnierze, spędziła kilka następnych lat. To jednak ostatnie miesięce swojej służby zapamiętała najlepiej, bo właśnie wtedy przeżyła koszmar — ten, który wciąż śni jej się po nocach. Śmierć wielu żołnierzy, porwanie przez wroga i przetrzymywanie w warunkach, które doprowadziły ją na skraj wytrzymałości. I kiedy myślała, że w końcu się złamie — nadszedł ratunek.

Wróciła do domu.

A jaki zapach kojarzy jej się z domem? Dom to zapach świeżo wypranej pościeli, ulubionych perfum, których używa od lat, mocnej herbaty i bukietu frezji kupionych w pobliskiej kwiaciarni.
Dom to również wygodne łóżko, ciepły posiłek, gorący prysznic i silne ramiona bliźniaka, które oplatają ją w mocnym uścisku.
To poczucie bezpieczeństwa — myśl, że w końcu wszystko będzie w porządku.


➤ Lanaghanowie to nie jej prawdziwi rodzice. Wraz z bratem bliźniakiem została osierocona w wieku dwóch lat, gdy ich biologiczni rodzice zginęli w wypadku. Po ich śmierci zaadoptował ich przyjaciel ojca wraz ze swoją żoną i to tę dwójkę przez całe życie nazywała rodzicami.
➤ Półtora roku temu, czyli zaraz po powrocie do Stanów, które opuściła na trzy lata z przerwami na różne przepustki, całkowicie zrezygnowała z wojska. Po trzech miesiącach przerwy, podczas której doszła trochę do siebie po traumatycznych wydarzeniach, zatrudniła się w miejscowym szpitalu.
➤ Wciąż ma koszmary, przez co często nie może spać w nocy. Bierze więc leki nasenne, zaraz obok uspokajających, których też używa dość często ze względu na powracające ataki paniki. Te jednak mają miejsce zazwyczaj wieczorem, gdy zostaje sama, w pracy jeszcze nigdy żadnego napadu nie doświadczyła. I ma nadzieję, że tak pozostanie, bo bez pracy zwariowałaby całkowicie.
➤ Od kilku miesięcy uczęszcza na terapię, na którą się zdecydowała, gdy zrozumiała, że ze swoimi wspomnieniami i koszmarami nie poradzi sobie sama. Od czasu do czasu pojawia się też na spotkaniach grupy wsparcia dla osób z PTSD.
➤ Miesiąc po powrocie kupiła sobie dla towarzystwa psa — długowłosego owczarka niemieckiego, którego nazwała Milo. Dzięki sporej ilości wolnego czasu mogła przyłożyć się do jego wytresowania, dzięki czemu teraz pies zawsze się jej słucha (i robi fajne sztuczki).
➤ Często spaceruje po lesie i nad oceanem, gdzie często wybiera się ze swoim psem. Czasami też biega, gdy czuje potrzebę oczyszczenia umysłu, ale robi to raz na parę miesięcy, bo po wszystkim zawsze zdycha i mówi sobie nigdy więcej.
➤ Lubi wino i słodkie drinki, które pija dość często, gdy wychodzi na miasto. Uważa jednak, aby nie mieszać ich z lekami, które przyjmuje, bo doskonale zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie by to za sobą niosło.
➤ Kiedy miała jedenaście lat, wybłagała rodziców, aby zapisali ją na jazdę konną. Spędziła na jeździe wiele długich lat, w szkole średniej była nawet przez moment instruktorką jazdy dla małych dzieci, aczkolwiek kiedy poszła na studia, musiała z tego zrezygnować. Wciąż jednak przyjeżdżała czasem do stadniny, aby pobyć w pobliżu koni i wybrać się na przejażdżkę, w zasadzie robi to do tej pory.
➤ Ma całkiem dobry głos, który wykorzystuje jedynie w barach z karaoke — i to tylko wtedy, gdy wypije co najmniej trzy drinki, bo w innym razie strasznie się stresuje. No i podśpiewuje sobie oczywiście pod prysznicem, ale to chyba jak każdy. Jej ulubiona piosenka do śpiewania? Lovely, Billie Eilish.
nonsens#5543

California's "First" City, city of monterey
Awatar użytkownika
about me
your hand in mine, the tide washed our names from the shore
0 cm
0 y/o
california's "first" city

Post ()

akcept
Twoja karta została zaakceptowana. Gratulujemy i zapraszamy do gry!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Monterey, zajrzyj tutaj. W miasteczku funkcjonują też kółka szkolne, drużyny sportowe i kluby dla dorosłych, o których możesz dowiedzieć się więcej tutaj.
Zachęcamy do założenia relacji, telefonu i kalendarza, które ułatwią znajdowanie rozgrywek i ustalanie wątków z innymi postaciami.

Życzymy dobrej zabawy!
monterey
brak multikont

Zablokowany