Wykonajcie twarde odświeżenie, żeby poczuć halloweenowy klimat. Gdzieś na ogłoszeniu ukryłyśmy link do strasznej playlisty. Zachęcamy Was do zmiany profili na odpowiednie dla najstraszniejszego dnia w roku!
Wykonajcie twarde odświeżenie i zajrzyjcie do najnowszego ogłoszenia, żeby dowiedzieć się o zmianach w regulaminie i nowym systemie nagradzania aktywności!
Subforum Monterey Fall Fair pozostanie dostępne do końca października, żebyście mogli dograć tam swoje wątki. Nie będzie już można jednak odebrać za nie dedykowanych odznak.
Something wicked this way comes... Halloweenowe zadania miesiąca są już dostępne. Czekamy na Wasze przerażające rozgrywki.
Hasło do konta universal person to monterey.
Zablokowany
California's "First" City, city of monterey
monterey
Awatar użytkownika
about me
Deep sea diving 'round the clock, bikini bottoms, lager tops. I could get used to this.
0 cm
0 lat

Post monterey ()

informacje
o Monterey
Obrazek
Rok założenia: 1770
Populacja: 28 178
Powierzchnia: 30 469 km²

Miasteczko położone jest na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w stanie Kalifornia nad Zatoką Monterey. Łączy w sobie długą historię z bogatą kulturą, na którą wpłynęły lata przyległości do indiańskiego plemienia Ohlone, następnie Hiszpanii, a później Meksyku, nim Kalifornia stała się częścią USA. Architektura miasta odzwierciedla tę wielokulturowość. Ma ugruntowaną pozycję miejscowości turystycznej, dzięki bogatej faunie i florze morskiej, pięknym kąpieliskom i pobliskim górom. Jednak życie w Monterey nie ogranicza się jedynie do okresu wakacyjnego. Wysoko rozwinięty przemysł rybacki, wytwórnia serów i liczne inne biznesy sprawiają, że miasto tętni życiem cały rok. Szczegółowy opis poszczególnych dzielnic można znaleźć tutaj, a rozpiskę lokalizacji tu.

Nieco ponad godzina jazdy samochodem na północ dzieli miasteczko od znacznie większego San Jose. Znajdują się tam placówki, z których mieszkańcy Monterey często korzystają lub znajdują zatrudnienie: uniwersytet i oddział policji. Jako część technologicznej Doliny Krzemowej w San Jose mieszczą się biura Apple, Tesli i innych korporacji.

Na południe od Półwyspu Monterey rozciąga się Big Sur - ok. 140 km malowniczego wybrzeża silnie kojarzonego z Kalifornią. Przy dwupasmowej, wijącej się wzdłuż niego autostradzie H1 znajdują się liczne przystanki i punkty widokowe, z których można podziwiać piękno górzystych terenów, plaże, a także wylegujące się na nich foki oraz inne zwierzęta, Najpopularniejszym punktem na mapie tych terenów jest Most Bixby, bohater ujęć z licznych filmów i seriali osadzonych w tej części kraju. Nad tym kawałkiem wybrzeża położonych jest kilka miejscowości, w tym turystyczne Carmel-by-the-Sea.

Nieopodal Monterey znajduje się również fabryka znanego na całym świecie sera Monterey Jack, a krócej Jack cheese. Dostarcza ona zatrudnienia części mieszkańców miasteczka.
monterey
brak multikont

Zablokowany