If you're feeling down, here's the remedy
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym ogłoszeniem, w którym znajdziecie najaktywniejsze postacie zeszłego miesiąca oraz informację o remoncie!
Zestaw nowych zadań miesiąca możecie znaleźć pod tym linkiem.
Hasło do konta universal person to monterey.
Zablokowany
porucznik, san jose police department
Awatar użytkownika
about me
świeżo upieczony porucznik w sjpd, były mąż Achillesa, którego nigdy nie przestał kochać i którego chyba właśnie odzyskał
186 cm
35 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - he is half of my soul, as the poets say one year anniversary - happy birthday! one year anniversary - never enough 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - gold 6 month feast - it runs in the family - moseley 6 month feast - remember the name - gold ash - the loveable one bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen marty - the originator edgar allan poenguin - wyróżnienie aktywności listopad 2021 after all this time? always pinky promise i forgot that you existed heart to heart looking out for a hero somebody that i used to know no hope, no love, no glory i gotta go my own way joey doesn't share food it's leviOsa not levioSA friendly chats climbing the ladder these boots are made for walkin' wine&dine a hard day's night i'll be there for you pet me wrześniowe kto zagra - dziki brzeg jeziora lost souls cemetery - 1, 2, 3 bloody mary have a fang-tastic night thanksgiving 2021 give thanks with a grateful heart valentine's day 2022 ordinary lovers pumpkinhead - halloween 2021 secret santa - man with the bag do you want to build a snowman?

Post ()

presley fernsworth (née moseley)
from glenwood
data i miejsce urodzenia
20.11.1986, bridgeport, ca
orientacja seksualna
homoseksualny
stan cywilny
rozwodnik
miejsce pracy
san jose police department
stanowisko
detektyw wydziału zabójstw
znak zodiaku
skorpion
największa fobia
lekka monofobia
znaki szczególne
zarost, kilka blizn
choroby
nic zdiagnozowanego, ale miewa problemy z kolanami, a wyniki sugerują zbyt wysoki cukier
alergie
uczulony na jad osy
nick
gold
forma kontaktu
pw, ewentualnie discord
narracja/czas
3 os. czasu przeszłego
na co się nie zgadzasz w rozgrywkach
how do I write sins and not tragedies?
wizerunek postaci
kit harington
I used to see the light in the dark souls around me

Wiele razy usłyszał, że jest egoistą i to aż dziwne, że nie jest jedynakiem, a częstotliwość z jaką zdarzało mu się to słyszeć sprawiła, że bardzo mocno zapadło mu to w pamięć. Nigdy nie zaprzeczył; początkowo, jako dziecko nie do końca jeszcze rozumiał, co ta osoba miała na myśli, jako starszy, krnąbrny nastolatek wręcz się tym chełpił, a jako dorosły mężczyzna w końcu nauczył się z pokorą przyjmować wszystkie takie uwagi i wyciągać z nich lekcje. W zasadzie tylko raz, kiedy to słowo padło z ust jednej osoby, poczuł się naprawdę źle z samym sobą. Ale o tym opowiem później.

W domu Moseleyów życie tylko przez krótki moment przypominało sielankę. Kiedy Presley, najstarsze dziecko, miał dziesięć lat, cała ich gromadka pożegnała mamę, a po jej śmierci także Bridgeport, w którym przyszli na świat. Ojciec pracował ciężko i przez większość czasu nie był dostępny, a jego obowiązki opiekuna i rodzica prędko przejęli dziadkowie w Monterey. Pierworodny syn ciężko zniósł zarówno odejście matki, jak i nagłą przeprowadzkę na południe stanu; Moseley senior początkowo nie chciał słyszeć nawet o tym, że konieczna może być terapia, ale ostatecznie zgodził się zabrać syna na sesję do psychologa, którego gabinet Presley odwiedzał przez kolejnych pięć lat regularnie, aż wszystkich (albo przynajmniej większości) problemów nie przepracował.

Studia były dla niego zupełnie nieosiągalnym marzeniem, a problem wyjątkowo nie leżał w kwestiach finansowych, a raczej w jego własnych możliwościach. Należał do grupy dzieciaków ambitnych, ale nie tak bystrych, by przodować w klasie czy osiągać maksymalne noty na egzaminach. Interesowały go wszelkie możliwe zagadnienia kryminalne, a nawet prawo, ale nie udało mu się dostać na wymarzony kierunek, a więc z braku laku zdecydował o wstąpieniu w szeregi policji. Rozpoczął swoje szkolenie na kilka miesięcy po tym, jak skończył szkołę, a pracę zaledwie pół roku później, mając niespełna dziewiętnaście lat.

Swojego przyszłego męża poznał podczas służby. Nie przepadał za nocnymi interwencjami w Glenwood, zawsze go stresowały - tym razem nie było inaczej, może poza tym, że wyjątkowo na numer alarmowy nie zadzwoniła żadna pijana osoba wplątana w kłótnię z równie nietrzeźwym współmałżonkiem, a młody chłopak, który informował o awanturujących się znajomych swoich rodziców. W tamtym czasie był jedynie oficerem, a więc nie miał zbyt wiele do powiedzenia na miejscu; kiedy jego przełożony zajmował się pouczeniem i wypisaniem mandatu za zakłócanie ciszy nocnej, on siedział z chłopakiem w otwartej karetce, gdzie ktoś miał zająć się jakimś niewielkim draśnięciem. Już tamtej nocy wiedział, że to nie będzie ostatni raz, kiedy się spotkali; kolejne razy były jednak znacznie mniej dramatyczne i nieprzypadkowe. Nieco ponad rok od tamtej nocy zamieszkali ze sobą, wynajmując mały, ale przytulny domek w Fisherman Flats.

Wydawało się, że nic nie może ich ruszyć. Pobrali się w dwa tysiące trzynastym, kiedy tylko zaistniała taka możliwość, niewiele później przygarnęli także psa, owczarka australijskiego. Ojciec nie był tym wszystkim zachwycony, ale Presley nie przejął się, chociaż skłamałby mówiąc, że nie zdecydował się na całkowite porzucenie własnego i przyjęcie nazwiska męża, by mężczyźnie w pewnym stopniu zrobić na złość. Ale tylko w maleńkim stopniu - był dumny z tego, że mógł dzielić z Achillesem nie tylko jeden dom i życie, ale także podpisywać się i przedstawiać jego nazwiskiem, chociaż to była jedynie wisienka na torcie tego wszystkiego. Był szczęśliwy i widział, że to działa w obie strony, a jego przeświadczenie, że ich życie jest idealne i nic nie może się zepsuć uniemożliwiło mu obiektywny osąd sytuacji. Po latach do ich związku zawitały zazdrość, wygórowane wymagania, pojawiły się kłótnie, a długie godziny spędzane przez niego w pracy nie pomagały w dojściu do porozumienia. W dwa tysiące dziewiętnastym złożył pozew rozwodowy, a chociaż pożałował tego momentalnie, nie wycofywał się aż do samego końca.

Rozwiedli się, a on zabrał psa i mógł zatrzymać dom, w zamian za samochód i jakieś marne grosze ze wspólnego konta oszczędnościowego. Wiedział, że nie wytrzyma w Monterey ani chwili dłużej, a więc jeszcze tego samego dnia, kiedy rozprawa została zamknięta, zabrał wszystkie swoje rzeczy i wraz z Apollo pojechał do San Jose. W pracy napotkał kilka zgrzytów, gdy zapragnął się tak z dnia na dzień przenieść, ale koniec końców udało się. Z czasem sprzedał dom, jakby ten etap próbując zostawić całkowicie za sobą i zapuścił korzenie w mieście, które wciąż trochę jeszcze osaczało go swoją wielkością i w którym, gdyby nie pies, stykał się wyłącznie z samotnością i chłodem. Nie sądził, że jeszcze kiedykolwiek przyjdzie mu wrócić, pozbył się wszystkiego, co mogłoby mu choć w najmniejszym stopniu przypomnieć o poprzednim życiu, życząc sobie tego samego po stronie Achillesa - zupełnie tak, jak przystało na egoistę. Nie przewidział tylko jednego, otwarcia dawno zagrzebanej wśród niewyjaśnionych sprawy, która nagle po latach doczekała się otwarcia i która... ściągnęła go z powrotem do Monterey, zmuszając do wynajęcia małego mieszkania w szeregowcu i ponownego otwarcia dawno zagojonych ran.

There used to be an angel watching over me

California's "First" City, city of monterey
Awatar użytkownika
about me
your hand in mine, the tide washed our names from the shore
0 cm
0 y/o
california's "first" city

Post ()

akcept
Twoja karta została zaakceptowana. Gratulujemy i zapraszamy do gry!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Monterey, zajrzyj tutaj. W miasteczku funkcjonują też kółka szkolne, drużyny sportowe i kluby dla dorosłych, o których możesz dowiedzieć się więcej tutaj.
Zachęcamy do założenia relacji, telefonu i kalendarza, które ułatwią znajdowanie rozgrywek i ustalanie wątków z innymi postaciami.

Życzymy dobrej zabawy!
monterey
brak multikont

Zablokowany