If you're feeling down, here's the remedy
W najnowszym ogłoszeniu znajdziecie listę najaktywniejszych postaci w tym miesiącu!
Informujemy, że czas na wykonanie grudniowych zadań miesiąca zostaje przedłużony do końca stycznia!
Hasło do konta universal person to monterey.
Zablokowany
California's "First" City, city of monterey
Awatar użytkownika
about me
your hand in mine, the tide washed our names from the shore
0 cm
0 y/o
california's "first" city

Post ()

odznaki
za zadania miesiąca
W tym roku Święto Dziękczynienia rozpoczyna się w Monterey wraz z 1 listopada. Mamy przygotowanych dla Was dziesięć odznak, każdą z nich można otrzymać po wykonaniu przypisanych do nich zadań. Czas na rozgrywanie ich mija wraz z 15 grudnia 2021 o 23:59, wtedy temat ten zostanie przeniesiony do archiwum, a odebranie odznak zostanie zakończone.

MINIREGULAMIN ODZNAK PRZYZNAWANYCH ZA ROZEGRANIE ZADAŃ MIESIĄCA:

— Aby zadanie było zaliczone muszą pojawić się przynajmniej 3 posty od każdego z graczy, a gra musi być zakończona.
— Zadania można śmiało łączyć, wyjątkowo w tym miesiącu za 5 postów na gracza można odebrać dwie odznaki i analogicznie, za 10 postów można odebrać 4 odznaki itd.
— Aby otrzymać odznakę za dane zadanie miesiąca, należy:
  • odegrać wątek związany z daną odznaką, nie tylko wspomnieć o tym w rozmowie,
  • odnieść się do niego przynajmniej w dwóch postach
  • opisać to szerzej, niż jednym zdaniem.
— Jeżeli graczom nie udało się zakończyć rozgrywki do końca miesiąca, mogą się oni zgłosić po odznakę do 15 dnia kolejnego miesiąca, pod warunkiem, że w grze pojawiły się przynajmniej 3 posty od każdego z nich.

Kod: Zaznacz cały

[zamowienia][b] Nick postaci:[/b] 
[b]Nazwa odznaki:[/b]
[b]Link do gry:[/b] [url=LINK] klik[/url]
[b]Fragmenty gier:[/b] [spoiler]pole obowiązkowe[/spoiler][/zamowienia]
Thanksgiving 2021
thanksgiving 2021
Odznaka ta przysługuje za jakąkolwiek grę związaną ze Świętem Dziękczynienia (min. 3 posty na osobę), która nie koniecznie odnosi się do propozycji zadań przygotowanych przez nas. Osoby, które jednak zdecydują się na któreś z listy zadań będą mogły odebrać tę odznakę bez spełniania dodatkowych kryteriów postowych!
macy’s thanksgiving day parade
Macy’s Thanksgiving Day Parade to obecnie jedna z najpopularniejszych świątecznych tradycji w Stanach, która co roku przyciąga tysiące nowojorczyków. Mające miejsce na Manhattanie wydarzenie słynie przede wszystkim z ogromnych balonów, które przybierają najróżniejsze formy i unoszą się podczas przemarszu pomiędzy wysokimi budynkami nad głowami obserwatorów. Choć w Monterey nie jest organizowane nic na podobną skalę, to jednak wciąż możesz w tym uczestniczyć! Obejrzyj transmisję w telewizji, albo we własnym ogródku przygotuj platformę, którą wybierzesz się ulicami Monterey w Święto Dziękczynienia!
keep calm and gobble on
Jak większość świąt, Święto Dziękczynienia nie mogłoby się obejść bez tradycyjnych potraw komponujących uroczystą kolację. W tym wypadku must-have każdego stołu stanowią: pieczony indyk nadziewany specjalnym farszem, puree ziemniaczane, sos żurawinowy, a w Kalifornii także zapiekana brukselka i fasolka szparagowa. Deser to najczęściej tarta dyniowa bądź kremowa tarta z winogronami. Przygotuj któreś z tych potraw albo wybierz się na zakupy niezbędnych do tego składników!
pumpkin kisses and harvest wishes
Podczas krojenia indyka w trakcie uroczystej kolacji odkłada się jedną z kości umieszczoną w klatce piersiowej, przypominającą kształtem literę v (tzw. wishbone). Po posiłku wybiera się dwie osoby, a każda z nich ma za zadanie wymyślić życzenie, a następnie przełamać wspólnie kość. Życzenie osoby, której odłamany kawałek będzie większy ma się spełnić i może ona liczyć na szczęście w nadchodzącym roku. Kto wie, może tym razem wygrasz z ciotką Judith i to właśnie Ty będziesz szczęśliwcem z większym kawałkiem?
give thanks with a grateful heart
Poza pysznym jedzeniem i rozrywkami, przecież najbardziej tego dnia chodzi o wdzięczność! Dzień dziękczynienia to idealny moment na chwilę zastanowienia i refleksji za co tak naprawdę jesteśmy wdzięczni naszej rodzinie i bliskim. Chwila rozmowy, miłych wspomnień czy wspólne oglądanie zdjęć i przypominanie sobie ważnych momentów? To zdecydowanie idealny czas. Jeśli jednak nie masz przy sobie nikogo z rodziny, przygotuj paczkę z dziękczynnymi podarunkami potrzebującym, którzy nie mogą liczyć na nikogo, w swoim otoczeniu. To Twój moment na naprawienie czyjegoś Święta Dziękczynienia!
Blessed and football-obsessed
Futbol jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym sportem w Stanach Zjednoczonych, oglądanym przez większość populacji. Pomysł na mecze rozgrywane w Święto Dziękczynienia sięga roku 1876, czyli niewiele po wynalezieniu gry. Ma to oczywiście na celu zjednoczyć bliskich razem, przed telewizorem. Niektórzy wybierają jednak własną rozgrywkę i wraz z rodziną bądź przyjaciółmi sami rozgrywają mecz w swoim gronie. A ty, do której grupy należysz? Oglądających, czy graczy?
run now, gobble later
Turkey trot, czyli indyczy kłus, to nic innego jak maraton biegowy (najczęściej długodystansowy) organizowany w okolicy Święta Dziękczynienia. Zazwyczaj odbywa się ich kilka w ciągu całego miesiąca, z czego każdy wyścig różni się dystansem. Mówi się, że to pewnego rodzaju przygotowanie organizmu i spalenie kalorii, które podczas dziękczynnego posiłku i tak zdąży się uzupełnić. Bez względu na to, w którym dystansie indyczego kłusu wystartujesz – krótszym czy też dłuższym, pamiętaj, aby potem przybiec po odznakę!
wtf: wine, turkey, friends
Większość osób spędza święta ze swoimi rodzinami, ale nie musi to wcale tak wyglądać! Po obiedzie w gronie krewnych albo przed nim, część osób decyduje się także na świętowanie ze swoimi bliskimi, których nie łączą z nimi więzy krwi i ta tradycja powoli staje się równie istotna. Podczas takich spotkań najczęściej również je się tradycyjne posiłki i po prostu cieszy się swoją obecnością. Znajdź parę chwil w tym świątecznym szaleństwie, aby spędzić czas z przyjaciółmi i opowiedzieć im o tym, za co jesteś im wdzięczny!
let’s get stuffed
W duchu dziękczynienia i pomocy innym, wiele społeczności w całych Stanach Zjednoczonych organizuje zbiórki żywności, które zbierają niepsującą się żywność w opakowaniach i puszkach dla potrzebujących. Organizacje te przygotowują również kolacje z okazji Święta Dziękczynienia, aby każdy miał miejsce gdzie może zjeść ciepły posiłek. Weź udział w takim przedsięwzięciu albo... po prostu poczęstuj sąsiada odrobiną mięsa z żurawiną czy domowej roboty puree ziemniaczanym, a na pewno zobaczysz uśmiech na jego twarzy!
black fri-yay
Sklepy w całym kraju rozpoczynają jedne z największych wyprzedaży właśnie dzień po Święcie Dziękczynienia. Nam znany jako Czarny Piątek, ten dzień jest niemal świętem samym w sobie. Chociaż ta tradycja zmieniła się odrobinę wraz z rozwojem e-commerce, ludzie nadal godzinami czekają w kolejkach od wczesnych godzin porannych, by załapać się na te wspaniałe zniżki i rozpocząć świąteczne zakupy. Kto wie, może w tym roku uda Ci się kupić upragniony telewizor?
monterey
brak multikont

właścicielka agencji reklamowej, BayCreative
Awatar użytkownika
about me
Właścicielka agencji reklamowej, pozbawiona w ostatnim czasie jajnika. Miłośniczka spacerów po plaży i zakochiwania się w swoim onkologu.
170 cm
30 y/o
wydra za napisanie karty 6 month feast - here's to us! 6 month feast - remember the name - karo bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly skittles - the rainbow freak william sealspeare - wyróżnienie aktywności lipiec 2021 edgar allan poenguin - wyróżnienie aktywności listopad 2021 manatee twain - wyróżnienie aktywności grudzień 2021 better use spf don't let art die blow out the candles drunken sailor friendly chats let's get it on marley and me pet me the great british baking show these boots are made for walkin' i'm friends with mary jane heart to heart cough syrup lost souls cemetery - buffy won't save you farmagedon - you ghosting me thanksgiving 2021 secret santa - man with the bag shake my christmas world

Post ()

Nick postaci: orwell beresford rhonda weatherby
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
Orwell
- I wiesz, pomału myślałem nad tym, jak możemy spędzić święto dziękczynienia. Zawsze jesteśmy z Dagny sami, ale to oczywiście teraz nie wchodzi nawet w grę, o ile nie masz innych planów - mówił cicho, nie przestając się uśmiechać. Nie zamierzał jej niczego narzucać, bo gdyby na przykład jej siostra zechciała ją odwiedzić, to oczywiście by się wycofał, ale... szczerze marzył o tym, by spędzić ten dzień przy dwóch najważniejszych dla siebie kobietach na świecie. Nie sądzę, że trzeba podkreślać kim była ta dwójka. - Będę cię prosił, byś mi spisała co lubisz jeść. U nas zawsze jest na deser tarta winogronowa, a jak jeszcze mój brat mieszkał w Monterey, to zawsze ścigaliśmy się, kto zje więcej zapiekanej brukselki. Chyba tylko raz udało mi się wygrać. - Miał nadzieję, że nie miała mu za złe, że teraz tak z tym wyskoczył. Orwell chyba po prostu potrzebował trochę normalności, oderwania od tematu, który ostatnie kilka godzin go męczył i trawił żywcem.

- Nie wiem, czy kiedykolwiek jadłem takie, ale w tym roku będą najważniejszą potrawą na stole, zaraz po indyku - obiecał, uśmiechając się ponownie w jej kierunku. Był gotów przyrządzić wszystko, na co tylko Rhonda miałaby ochotę.

Rhonda
— Moi rodzice wylatują na święta do dziadków, więc twoje plany mogą być też moimi — ona jak zwykle się wyplątała z wyjazdu, choć w stosunku do nich była najgorsza na świecie i wciąż nic nie powiedziała o swojej chorobie. Planowała to zrobić w momencie, w którym wrócą do Monterey, jednak teraz, przed świętem dziękczynienia nie chciała im psuć planów i w ogóle jakiegokolwiek dobrego nastroju, który mógł w nich trwać na myśl o spotkaniu z rodzicami jej mamy.

— Jeśli będę się czuła dobrze, to mogę upiec jakieś ciasto — zaoferowała się jeszcze. Zawsze lubiła piec, nie zawsze jej to wychodziło, czasem piekarnik opuszczała kompletna porażka, ale wierzyła, że tym razem miało być wszystko dobrze i miała spokojnie podać im coś pysznego z okazji Święta Dziękczynienia.
Odznaka została przyznana.

kelnerka, happy girl kitchen co
Awatar użytkownika
about me
zajmuje się wszystkim, nie wychodzi jej nic, co rusz zmienia pracę i pomysł na życie, marnie radzi sobie w aktorstwie, a jeszcze marniej w życiu uczuciowym, ale wypieranie wychodzi jej lepiej niż cokolwiek innego
165 cm
24 y/o
wydra za napisanie karty dipsy - the relationship guru queenie - the social butterfly skittles - the rainbow freak abandoned asylum - pick your poison abandoned asylum - vampires drive me batty let's spice things up thanksgiving 2021 let’s get stuffed spooky scary skeletons - halloween 2021 secret santa - man with the bag baby, it's cold outside

Post ()

Nick postaci: leire haverford i Arvid Johansen
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021 & let’s get stuffed
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
Leire: Lubiła brać udział w takich akcjach. Raz na jakiś czas organizowała sobie czas w ten sposób, by udało jej się wziąć udział w podobnych akcjach dobroczynnych. To było naprawdę miłe móc uczestniczyć w tego typu wydarzeniach i pomagać w ten sposób potrzebującym. W duchu dziękczynnym, szczególnie doceniała fakt, że miała dość dobrą sytuację życiową na tyle, by samej mieć przestrzeń w głowie do tego, by w podobnych akcjach uczestniczyć.

Delikatnie spóźniona i tradycyjnie roztrzepana pojawiła się w centrum pomocy społecznej, by dołożyć swoją cegiełkę do corocznej zbiórki żywności. Wyciągnęła z torby różnego rodzaju sypkie produkty, jak makarony i ryże oraz parę różnych gotowych sosów, które mogły dłużej poleżeć i się nie zepsuć za szybko, odstawiła je w odpowiednim miejscu i czekała na instrukcje od Arvida.

Arvid: Chętnie przystał więc na propozycję Leire i podekscytowany pojawił się na miejscu nieco wcześniej, niż się umówili. Przyniósł też coś od siebie, bo akurat makaronu i ryżu w domu miał zapas, więc doszedł do wniosku, że może się podzielić. Nie chciał marnować czasu, więc po uzyskaniu kilku informacji odnośnie tego, jak powinno to wszystko wyglądać, zajął się sortowaniem produktów.

W międzyczasie udało mu się zapakować pierwszą paczkę. Raz jeszcze przejrzał zawartość pudełka, aby upewnić się, że zawiera wszystkie najpotrzebniejsze produkty, aby następnie dokładnie ją zakleić i estetycznie zapakować. Teraz pozostało przymocować naklejkę z nazwiskiem i adresem potrzebującej rodziny i gotowe. Był z siebie całkiem dumny.
Odznaka została przyznana.

projektankta łodzi, Moss Landing Boat Works
Awatar użytkownika
about me
Maybe I'm too busy being yours to fall for somebody new.
167 cm
32 y/o
wydra za napisanie karty 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - panda 6 month feast - it runs in the family - lawson 6 month feast - remember the name - panda bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen lilo - the helping hand skittles - the rainbow freak ernest hemingwhale - wyróżnienie aktywności sierpień 2021 better use spf pet me i forgot that you existed heart to heart a hard day's night pinky promise wine&dine tea is love, tea is life blood, sweat and tears somebody that i used to know let's talk about boats, baby no hope, no love, no glory let's get it on i'll be there for you i gotta go my own way friendly chats after all this time? always whale watchers otter love what's in your basket? lipcowe zadanie - zatruta woda thanksgiving 2021 santa claus village let’s be naughty and save Santa the trip gingerbread hugs and peppermint kisses world water day - the explorer-sk world water day - the finder-sk world water day - the detective-sk secret santa - man with the bag the grinch coming to monterey

Post ()

Nick postaci: austen fitzgerald, jalena nevrakis
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
A1 Przyszli tutaj w zupełnie innym celu, ale nadchodzące święto dziękczynienia jakoś tak samoistnie przyczyniło się do zmiany tematu i... tym sposobem szukał zdjęcia z biegnącym kurczakiem-Jaleną. No to powodzenia, stary.
A2 a do tego trafiały się takie smaczki, jak ten dzisiejszy - w chwili świętodziękczynnych przygotowań czasem dochodziło do olśnienia i to było jedno z nich. Był sobie wdzięczny, że spróbował tutaj odszukać ten album. - Naprawdę tego nie pamiętasz? - zagadnął, kiedy w końcu usiadł i począł przeglądać stare, czasem posklejanie ze sobą kartki. [...] - Wiem, że ja byłem zbyt chuderlawy, by pobiec, więc rozdawałem wodę w takim głupim fartuszku i czapce z... chyba też indykiem czy innym kurczakiem. Nie wiem o co mi chodziło, może miałem wyglądać trochę jak Monica w Friends - zaśmiał się, wciąż szukając, ale jak na złość nigdzie nie było zdjęć z indyczego kłusu.

J1 – Zupełnie nie. Pamiętam różne obchody Świąt Dziękczynienia, ale mieszają mi się w jedno i trudno mi wyłowić jakiś pojedynczy obraz – przyznała się i wzruszyła ramionami. Minęło ponad czternaście lat od końca czasów szkolnych, a jej życie zdążyło się w międzyczasie zmienić, skomplikować, a także kilka razy wywrócić do góry nogami. Przyglądała się każdemu zdjęciu, wypatrując znajomych twarzy. Wiele z nich rozpoznawała i wracały wspomnienia, ale z równie dużą ilością miała niemały problem. – No tak, Friends przeżywało wtedy któryś renesans z rzędu - zaśmiała się cicho, wzrokiem wciąż przebiegając po fotografiach. – Pamiętam Cię w tym stroju, więc może rzeczywiście znajdzie się tu gdzieś jakieś zdjęcie ze mną w stroju dużego ptaka – stwierdziła, choć ujrzenie Austena w tym kostiumie wcale nie przywołało żadnych obrazów związanych z nią.
J2 – O, czekaj – powiedziała i wskazała palcem na jedną z fotografii, na której zdecydowanie można było dostrzec Jalenę w stroju… – Byłam strusiem? – zapytała z powątpiewaniem, bo nie była pewna za co była wówczas przebrana. – Miałeś rację, a ja już pamiętam. To był bieg charytatywny – wyjaśniła, wciąż przyglądając się zdjęciu, na którym było widać jak biegnie obok innych zawodników, poprzebieranych za różne ptaki.
Odznaka została przyznana.

stażystka w kancelarii, Presidio of Monterey Legal Assistance Office
Awatar użytkownika
about me
Ułożyła sobie życie, z którego nie jest zadowolona i nie ma odwagi czegokolwiek w nim zmienić.
162 cm
25 y/o
stevo - the multiholic queenie - the social butterfly skittles - the rainbow freak better use spf let's get it on thanksgiving 2021 give thanks with a grateful heart let’s get stuffed secret santa - man with the bag coca-cola bear

Post ()

Nick postaci: Hadley Abernathy Lily Cooper
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021 + give thanks with a grateful heart
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
L:
Dlatego w zbliżające się święto dziękczynienia szatynka postanowiła zrobić paczkę z prezentami dla kobiet z domu samotnej matki, które to najczęściej nie miały środków do życia, ani pracy, zostały pozostawione same sobie. Zorganizowała zatem zbiórkę rzeczy i wciągnęła w to swoich sąsiadów, w tym najbardziej zaangażowaną Hadley Calderone.

- Czyli mamy ubrania, zabawki, kosmetyki... co jeszcze im się przyda? Może powinniśmy dać jakąś żywność z długim okresem ważności? - zaczęła się głośno zastanawiać i znów wróciła do przeglądania kolejnych ubrań, Tym razem kilka odrzuciła, bo były dziurawe, ale bardzo spodobał się jej sweter z reniferem.
- Patrz jaki uroczy! - pokazała go oczywiście Hadley, już wyobrażając sobie jedną z mam w takim sweterku na święta.

H:
Skinęła głową, zaczynając przebierać ubrania, bo rzeczywiście ktoś mógł dołożyć do zbiórki coś, co nie nadawało się do spakowania. Heddy jednak liczyła na szczodrość wszystkich, których o pomoc poprosiła.

Zaśmiała się szczerze, widząc renifera na swetrze. Zimy w Monterey nie były dotkliwe, ale każdy chciał zyskać trochę świątecznego klimatu. — Zbiórką jedzenia zajmuje się pastor. Myślę, że możemy najwyżej dołożyć jakieś słodycze — zaproponowała, choć i to było ryzykowne, jeśli zdecydowałyby się na czekoladę, która mogła się roztopić. Tak czy inaczej, w stosunku do najmłodszych mógł być to miły gest.
Nick postaci: hadley calderone i priyanka arterton
Nazwa odznaki: let’s get stuffed (+ thanksgiving 2021 dla P.)
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
P:
Stanowisko, przy którym pakowano paczki z żywnością dla potrzebujących świeciły pustkami. Skierowała się w tamtą stronę. – Chyba nie jestem głodna, ale nikt się pewnie obrazi jak coś sobie uszczkniesz – stwierdziła, jednocześnie zachęcając przyjaciółkę do częstowania się. – Widzisz gdzieś jakąś instrukcję? – zapytała i zerknęła na Hadley, bo nie miała pojęcia jak się za to zabrać.

– Zaczynam być głodna – przyznała się i obejrzała za siebie na przygotowywane przez ludzi jedzenie. Te wszystkie smakowite zapachy sprawiły, że nabrała ochoty aby coś przegryźć. – Może za kilka paczek zrobimy sobie przerwę i coś przekąsimy? – zaproponowała, a w międzyczasie wkładała składniki do odpowiedniej paczki. – Zastanawiam się kto zobaczył w sklepie kawior i pomyślał „o, to idealna rzecz, żeby dać potrzebującym” – powiedziała, a raczej prychnęła, pokazując Haddie słoiczek wypełniony czarnymi kuleczkami. Przecież za takie jedno opakowanie można by kupić pewnie z dwadzieścia makaronów. Albo i więcej. Pri nie miała pojęcia ile coś takiego kosztuje.

H:
— Nie wiem — odparła, przeglądając produkty. Było wśród nich dużo żywności o długim terminie przydatności do spożycia – makarony, mąki, cukier, konserwy, a nawet czekolada, która miała przypaść (w teorii) dzieciom. — Myślę, że wszystkiego po trochu? Albo możemy pakować tak, by z danych produktów powstała potrawa. No wiesz, makaron do spaghetti z sosem pomidorowym — zaproponowała, sięgając po pierwszy karton. — Czekaj, stop. Tu jest jakaś lista. Nazwiska, liczba osób w rodzinie z podziałem na dzieci. To chyba powinno pomóc.

Ogarnęła produkty wzrokiem i rzeczywiście wśród nich znajdowało się sporo rzeczy przodujących marek, które nie należały do tanich. Musiały zostać podarowane przez bogatszych mieszkańców miasta. — To byłoby podłe! — skomentowała, rozglądając się po wolontariuszach. Nie chciała nikogo osądzać z góry, ale kilka osób wydało się jej podejrzanych.
— Tak, czekolada potrafi poprawić humor — dodała i zajęła się pakowaniem paczek.
Odznaka została przyznana.

Inżynier na wiecznym urlopie, Korzystający z pieniędzy rodziców
Awatar użytkownika
about me
Rodzice wyrzucili go z rodzinnej posiadłości i musiał się przenieść do małego mieszkania. Musi też znaleźć pracę. Ponadto wróciła Winnie i miesza mu w głowie. Jego życie cholernie się zmieniło.
184 cm
27 y/o
wydra za napisanie karty 6 month feast - here's to us! 6 month feast - young padawan dipsy - the relationship guru stevo - the multiholic queenie - the social butterfly calvin - the sentimental one skittles - the rainbow freak i gotta go my own way let's get it on get inked kitchen-bound i'm friends with mary jane thanksgiving 2021 Blessed and football-obsessed wtf: wine, turkey, friends 4th july - hometown grill 4th july - cotton candy galore 4th july - flower crown 4th july - hoedown throwdown teenage dream reveal - wild child spooky scary skeletons - halloween 2021 secret santa - man with the bag coca-cola bear

Post ()

Nick postaci: meera fitzgerald, Carter Westbrook
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021 + Blessed and football-obsessed + wtf: wine, turkey, friends
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
Blessed and football-obsessed:

M: - Okej - kiwnęła głową analizując co powiedział - No do niego wstyd by było nie złapać - rzuciła rozbawiona, trochę bez zastanowienia, bo możliwe że sama pod sobą dołki kopała. Ale na szczęście tak się nie stało, bo piłkę faktycznie złapała, a potem zaczęła z nią biec tam gdzie powinna. Przynajmniej tak jej się wydawało, bo wszyscy ja dopingowali i zaczęli krzyczeć zadowoleni w pewny momencie, więc się zatrzymała dopiero wtedy z szerokim uśmiechem na twarz sama podskakując zadowolona z siebie - Widziałeś to?

Prędzej mu się pochwali, jak super jej szło, szczególnie że to jej pierwszy mecz. Także będzie na pewno z dumą opowiadała o tym wszystkim. Dosłownie wszystkim. Reakcja Cartera jeszcze ją utwierdziła, że sobie super poradziła, więc naprawdę było to dla niej duże osiągnięcie.

C:
. — Chodź, poruszamy się trochę. Jedna, może dwie akcje. Na więcej cię nie namawiam — zapewnił, przyglądając się kobiecie. Nie musiała rozumieć zasad. Ich podwórkowe rozgrywki niewiele miały wspólnego z prawdziwym futbolem. Ponadto, Carter z pewnością by jej pomógł! A po takim wysiłku, chętniej zabraliby się za jedzenie.

— W skrócie chodzi o to, żeby przejąć piłkę i przerzucić ją na koniec boiska, o tam — wskazał ruchem brody. — My próbujemy przechwycić piłkę. Rzuca Carl, a sama wiesz, że ma zeza — zaśmiał się. — O, patrz. Leci, leci! Leci na ciebie, łap i biegnij — krzyknął, szybko dając się ponieść emocjom. Ruszył również przed siebie, żeby w razie czego przejąć piłkę.


wtf: wine, turkey, friends:

M:
Na szczęście argument, że potem jest umówiona ze znajomymi z liceum dział cuda. W końcu niektórzy nieczęsto bywali w miasteczku, więc tak naprawdę była to jedyna okazja w roku, żeby się z nimi złapać. Był to chyba jedyny powód, dla którego lubiła Święto Dziękczynienia. I oczywiście jedzenie. Wszyscy wiedzieli, że pod w tym względem na Meerę można było liczyć i że jak co roku zjawi się w pełnym koszykiem, bo przecież po bardzo poważnej rywalizacji każdy zgłodnieje.

Meera znała go na tyle, żeby nie zadawać żadnych dodatkowych pytań. Skoro się nie chwalił znaczy, że nie było czym. A jak nie było czym to nie ma co wnikać, jeśli będzie chciał to powie Bardzo proste to było w jej oczach - Nie ma tego złego - powiedziała - Będziesz mógł szczerze powiedzieć, że jestem najlepsza kucharką w tym mieście - pewnie nie była, ale nie interesowało ją to teraz. Spędziła dużo czasu szykując to wszystko, więc komplementy były jak najbardziej wskazane - Częstuj się - zachęciła go jeszcze wskazując na puste talerzyki, na które sobie mógł nakładać co chciał a ona pusty już koszyk postawiła na ziemi.

C:
Wziął jeden z talerzyków i nałożył pierwszą rzecz, jaka wpadła mu w oko. Nie zamierzał zawieść koleżanki ze szkolnych lat. — Niezłe — ocenił, mlaszcząc. — Co to właściwie jest? — spytał, przyglądając się zawartości swojego talerza.

Ze względu na nie najlepsze relacje z rodzicami, Carter dopiero tutaj, wśród znajomych z dawnych lat, poczuł nieco świątecznego klimatu. Wprawdzie nigdy nie przykładał większej wagi do celebrowania corocznych okazji, ale możliwość spędzenia czasu z ludźmi, z którymi łączyły się dobre wspomnienia, dawało mu sporo radości. Oczywiście wiele się zmieniło od czasów szkolnych, ale mimo to doceniał, że wciąż potrafił dogadać się z dawnymi przyjaciółmi.
Odznaka została przyznana.

barmanka, enso
Awatar użytkownika
about me
Hey you, you should've known better,
better to fuck with someone like me.
159 cm
24 y/o
wydra za napisanie karty bean - the graphic master bobby - the goof george - the mad writer stevo - the multiholic queenie - the social butterfly marty - the originator skittles - the rainbow freak edgar allan poenguin - wyróżnienie aktywności listopad 2021 i brought vodka! somebody that i used to know pet me wine&dine i'm friends with mary jane i forgot that you existed abandoned asylum - pick your poison do you want to play a game movies make psychos more creative thanksgiving 2021 wtf: wine, turkey, friends let’s get stuffed secret santa - man with the bag the grinch coming to monterey

Post ()

Nick postaci: louvel cadwallder, priyanka arterton
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021 dla louvel tylko, wtf: wine turkey friends
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
P1 Naprawdę chciała być na czas, spędzić to popołudnie na wczesnym Święcie Dziękczynienia w towarzystwie Louvel… I jakichś innych ludzi, ale oni ją średnio obchodzili. Kobieta nie odzywała się do niej od czasu Halloween, a Pri uznała, że to nie ona powinna zrobić to pierwsza. Kiedy więc dostała zaproszenie na przyjacielski obiad z okazji jednego z największych świąt w ciągu roku, prawie podskoczyła. A teraz była spóźniona. Właściwie pewnie przegapiła całą imprezę. Ale nie powstrzymało jej to przed pojechaniem tam autobusem.
P2 Dlatego wykorzystała okazję, jaką była kolacja z przyjaciółmi. Przygotowała jedzenie, kupiła alkohol — w tym ulubione wino (lub cokolwiek innego Pri), bo samo wcisnęło jej się do koszyka i czekała. Ludzie pojawiali się prawie punktualnie, więc nie mogła jakoś długo przeciągać oczekiwania

L1 Dlatego wykorzystała okazję, jaką była kolacja z przyjaciółmi. Przygotowała jedzenie, kupiła alkohol — w tym ulubione wino (lub cokolwiek innego Pri), bo samo wcisnęło jej się do koszyka i czekała. Ludzie pojawiali się prawie punktualnie, więc nie mogła jakoś długo przeciągać oczekiwania
L2 — Tak, całkiem. Ja się dobrze bawiłam i nawet nie zepsułam chyba tego jedzenia wcale i nie marudzili na brak mięsa — wyrzuciła to wszystko, bardzo z siebie dumna. Nie jadła go zupełnie, ale nie wszyscy jej znajomi doceniali roślinną kuchnię przy takich okolicznościach. — Zrobię ci osobną jak ogarniemy — dała jej słowo. Nie widziała w tym nic złego. I tak chciała możliwie najbardziej przeciągnąć to spotkanie upewniając się, że nie zniknie tak szybko wcale. Póki jednak zajęta była zmywaniem resztek z talerzy, to nie musiała się za bardzo zastanawiać nad tym, dlaczego nagle ta impreza nabrała barw. Chociaż nikogo już nie było i przecież w rzeczywistości dobiegła końca. A jednak w głowie Lou wyglądało to tak, jakby dopiero się zaczynała.
Odznaka została przyznana.
pandita#5430
są, ale nie każcie mi ich wypisywać

właściciel, monterey pines golf club
Awatar użytkownika
about me
szefuje w klubie golfowym, udaje super ojca, który tak naprawdę wcale sobie nie radzi i trochę ucieka w alkohol, by nie myśleć o Nebrasce
193 cm
39 y/o
wydra za napisanie karty 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - gold 6 month feast - remember the name - gold bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly skittles - the rainbow freak friendly chats this is the way you left me blood, sweat and tears a hard day's night i forgot that you existed looking out for a hero costumery - don't make the super suit green movies make psychos more creative thanksgiving 2021 let’s get stuffed ghostbusters - halloween 2021 secret santa - man with the bag do you want to build a snowman?

Post ()

Nick postaci: leander brookfield, Nebraska Lanaghan
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021, let’s get stuffed
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
Lean:
1. Specjalnie z myślą o tym, by po świętodziękczynnej kolacji wybrać się do niej, Lean z pomocą Poe upiekł ponadprogramową ilość ciasta, z którym to udał się pod drzwi jej domu. Miał wprawdzie na myśli, że w środku może zastać jej męża, ale coś mu podpowiadało, że ten mężczyzna dłużej nie znajdował się na rodzinnym obrazku - jeśli jednak byłoby inaczej, dołączył do naczynia liścik, który miał przekazać wyłącznie gospodyni, gdyby ukazała się w drzwiach. Nie czekając na moment, gdy się rozmyśli, po prostu wszedł na posesję i zadzwonił dzwonkiem, czekając na... cokolwiek. Widział, że w środku świeci się światło, więc nawet był dobrej myśli.

2. Nic się nie stało. Po prostu... trochę się zagalopowaliśmy w szacowaniach co do jedzenia z Effie i bratem, przez co zostało nam mnóstwo słodkości i uznałem, że u ciebie prędzej to ciasto zostanie zjedzone. Z tego, co mi wiadomo, jest wegańskie - oświadczył, wyciągając naczynie z tartą w jej kierunku. Była nietknięta i naprawdę, jak na dwóch facetów ledwo radzących sobie w kuchni, pachniała i wyglądała dobrze. Oby tylko smakiem nic jej nie brakowało, bo będzie trochę wstyd.

Nebbie:
1. - Wejdź. Też wam coś spakuję, dzieciaki pojechały do babci więc i tak nikt nie ruszy moich słodkich ziemniaczków. - powiedziała z lekkim wyrzutem w głosie, bo wiedziała że teściowa nafaszeruje jej dzieci jakimś shitem z cateringu, gdy ona dwa ostatnie dni spędziła w kuchni przygotowując wszystko sama. Dlatego też po wejściu do jadalni Leander zobaczył przepełniony jedzeniem i pięknie udekorowany stół przy którym prawie nic nie zostało ruszone. Nebraska odstawiła na bok ciasto, ale zamiast zacząć pakować mu jedzenie to roztrzęsioną złapała za swój kieliszek z winem i upiła kilka szybkich łyków.

2. - Dziękuję, to miłe że postanowiłeś mi je oddać, bo kawa w tym mieście potrafi być naprawdę paskudna, a ja często zasypiam. Ale nieważne, może podgrzeje ci coś do jedzenia? Albo się czegoś napijesz? - ruchem głowy wskazała na kieliszek z winem, który zdążyła uzupełnić przed jego przyjściem. Trochę się skrępowana w jego towarzystwie czuła, bo przecież ostatnio tylko darli ze sobą koty, a i o swoich życiach zbyt wiele aktualnie nie wiedzieli, więc alkohol pewnie by pomógł Nebrasce się rozluźnić i trochę przed nim otworzyć. Nawet jeśli wciąż było trudno jej przyznać, że kilka ostatnich lat jej życia to pasmo niepowodzeń szczelnie zamkniętych w złotej klatce.
Odznaka została przyznana.

porucznik, san jose police department
Awatar użytkownika
about me
świeżo upieczony porucznik w sjpd, były mąż Achillesa, którego nigdy nie przestał kochać i którego chyba właśnie odzyskał
186 cm
35 y/o
wydra za napisanie karty nagroda - he is half of my soul, as the poets say 6 month feast - here's to us! 6 month feast - living legends - gold 6 month feast - it runs in the family - moseley 6 month feast - remember the name - gold ash - the loveable one bean - the graphic master stevo - the multiholic queenie - the social butterfly misha - the aesthetic queen marty - the originator skittles - the rainbow freak edgar allan poenguin - wyróżnienie aktywności listopad 2021 after all this time? always i gotta go my own way no hope, no love, no glory somebody that i used to know pinky promise heart to heart i forgot that you existed looking out for a hero friendly chats i'll be there for you it's leviOsa not levioSA pet me climbing the ladder these boots are made for walkin' wrześniowe kto zagra - dziki brzeg jeziora lost souls cemetery - 1, 2, 3 bloody mary have a fang-tastic night thanksgiving 2021 give thanks with a grateful heart pumpkinhead - halloween 2021 secret santa - man with the bag do you want to build a snowman?

Post ()

Nick postaci: achilles fernsworth, presley fernsworth
Nazwa odznaki: thanksgiving 2021, give thanks with a grateful heart
Link do gry: klik
Fragmenty gier:
Spoiler
Pokaż
achilles:
1. Niczego nie chciał bardziej, jak spędzenia świąt właśnie z Presleyem. Po ich ostatniej wspólnej nocy naprawdę nie myślał o niczym innym, jak o mężczyźnie, o byłym mężu, o ukochanym, który chodził po jego głowie non stop, bez względu na to, co właściwie Achilles robił. Zawsze gdzieś tam czaił się Presley, który wyskakiwał w jego głowie niespodziewanie i w odróżnieniu od ostatnich dwóch lat nie sprawiał bólu, nie powodował nagłego odcięcia powietrza, a po prostu uśmiech i radość. Każda myśl o tym, że mieli spędzić razem choć parę chwil była ekscytująca, a fakt, że w ogóle mieli te chwile dzielić w święto dziękczynienia była dla niego nie do objęcia rozumem.

2. Achilles nie chciał już żadnych świąt spędzać bez Presleya i był tego stuprocentowo pewien, gotów zrobić wszystko, byle tylko mieć ukochanego u swojego boku. Od ich wspólnej nocy wyobrażał sobie czasem moment, w którym ogłaszają wszystkim, że na nowo są razem, że chcą spędzić ponownie resztę życia wspólnie. Oczami wyobraźni widział ich zaskoczenie, ale nie przeszkadzało mu to, bowiem zdawał sobie sprawę, że tego potrzebują. On i Presley. I Apollo. Sam był wrakiem od pierwszych chwil, kiedy ich małżeństwo zaczęło sypać się, popadać w ruinę i dopiero teraz, na nowo mając go blisko siebie odzyskiwał chęć do czegokolwiek tak naprawdę, a życie przestało być smutnym obowiązkiem. Przestało być koniecznością, bo co sobie ludzie pomyślą, bo by pewnie obowiązek zorganizowania mu pogrzebu spadł na kogoś, kto nawet go nie zna.

presley:
1. Chociaż jeszcze trochę sam siebie hamował w pewnych kwestiach, on także chciał spędzić z nim ten czas, a także Boże Narodzenie, którego choć nigdy nie świętował pod kątem religijnym, tak naprawdę bardzo lubił w kwestii całej tej otoczki. Nawet bez śniegu święta potrafiły mieć swój klimat, jak się trochę o to postarało, a za czasów świetności ich związku, że tak to ujmę, Presley zawsze się starał. Ozdobiony dom, jedzenie, nad którym stał tak długo, aż obojgu smakowało, Kevin Sam w Domu na ekranie, brzydkie swetry z zabawnymi napisami i choinka, która najczęściej prezentowała sobą obraz nędzy i rozpaczy, a która zawsze podobała się ich dwójce i miała na czubku przypięte zrobione błyskawicznym aparatem zdjęcie Apolla, ich najjaśniejszej gwiazdy. Nie potrzebowali zresztą aż tak odbiegać, bo święto dziękczynienia także było klimatyczne, a ta dwójka z wielką dokładnością wyrażała sobie, jak bardzo byli wdzięczni za obecność siebie nawzajem i całe to szczęście, które ich spotkało. Przez minione dwa lata nie było jednak w życiu Presley'a żadnych miłych świąt, żadnego klimatu, żadnej radości... ot, wpadał do rodziny na godzinę, by dać im wierzyć, że wszystko u niego okej i na tym się kończyło, resztę spędzał sam w czterech ścianach, oglądając smutne filmy i pijąc alkohol. Czuł, że w tym roku nie spotka go nic podobnego, bo jeśli tylko trochę się postara, na nowo będzie miał u boku swojego ulubionego człowieka pod słońcem.

2. Świąt czy nie, Presley w ogóle nie chciał spędzać czasu bez niego i to było więcej, niż pewne. Chciał, by wszystko wróciło do normy, a jego normą był czas i życie spędzane u boku człowieka, który właśnie przekroczył próg jego domu, a udawanie, że było inaczej, miało tylko każdego z nich jeszcze bardziej skrzywdzić. Fernsworth nie chciał już więcej krzywd; czuł, że dostatecznie wiele wyrządził ich w przeszłości, a choć nie był w tym osamotniony, nie czuł się nijak lepszy czy mniej winny. Co więcej, czuł się odpowiedzialny za ostateczną krzywdę, która odebrała im dwa lata i która być może była terapią szokową i kubłem zimnej wody wylanym na głowę, jednak przede wszystkim była paskudnym doświadczeniem, o którym chciał teraz jak najszybciej zapomnieć. Tworząc nowe, miłe wspomnienia planował wyprzeć te z przeszłości, kiedy był sam i poza tym, że miał psa pod opieką, co motywowało go do codziennego wstawania, to nie miał żadnego sensownego powodu do życia. Nie chciał pamiętać takich spraw, wolał skupić się teraz na stworzeniu czegoś lepszego.
Odznaka została przyznana.

Zablokowany